SIKÇA SORULAN SORULAR

FİLEXUS İÇ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ

Filelerimiz hem %100 orijinal yüksek yoğunluklu polietilen hammaddeden üretilmekte hem de içeriğindeki özel UV katkısı sebebiyle solmaya ve deformasyona karşı direnci arttırılmaktadır.

Filenin dokuma sıklığı ile gramajına göre ortaya çıkan, güneşi ve diğer dış etkenleri geçirme oranına genel olarak “gölgeleme oranı” denmektedir. Gölgeleme oranı arttıkça, güneşten ve diğer dış etkenlerden koruma artar, geçirgenlik azalır.

Filenin çevresine uygulanan bu sistem montaj noktalarındaki çekme-germe kuvvetlerini dengeleyerek yıpranma ve deformasyona karşı koruma kalkanı oluşturur. Genel adıyla “güçlendirilmiş kenar” olarak bilinen bu uygulama aynı zamanda kolay montaj imkânı da sağlayarak montaj-sabitleme süresinde gözle görülür bir zaman tasarrufu ortaya koyar.

Hayır, tamamen kullanıcının tercihine bağlı bir konudur. Kullanılacak alanda güçlendirilmiş kenar ihtiyacı olmaması halinde, ürün sipariş edilen miktarlara uygun şekilde kesilip sökülmeye karşı kenarlarına overlok çekilerek gönderilmektedir.

Evet. Satışa sunduğumuz ve seri üretim yaptığımız renklerimiz dışında özel bir renk talep edilmesi halinde verilen renk koduna uygun özel üretim yapılabilmektedir.
Buradaki önemli konu, üretim bandımızın verimliliğini koruyabilmek adına fabrikamızca belirlenen minimum üretim miktarını sağlaması gerekliliğidir. Özel üretim konusunda detayları görüşmek üzere bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.
Rulo metrajlarından bağımsız olarak, ihtiyacıma yönelik özel ölçülerde sipariş verebilir miyim?
Evet, satışa sunduğumuz ölçüler dışında özel bir talep olması halinde, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

File uygulamaları başta inşaat alanları olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse; spor alanları, güvenlik alanları, dekorasyon alanları, sosyal sorumluluk projeleri, kentsel dönüşüm projeleri ve tüm reklam alanları (baskılı file) gibi çok kapsamlı bir uygulama haritasına sahiptir. Tüm bu kullanım alanlarını geliştirdiğimiz özel baskı sistemleri sayesinde eş zamanlı olarak reklam mecralarına dönüştürebilmesi ise, filenin en önemli özelliğidir.

Evet, bu konuya dair Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu 29124 sayılı tebliğ uyarınca inşaat iskelelerinin dış yüzeyinin kaplanması yasal zorunluluktur. İş güvenliği gereklerindendir.

File uygulamaları, kullanıldığı tüm alanlarda dayanımı, kullanım süresi, tekrar kullanılabilirliği, montaj kolaylığı, tedarik süresi ve sağladığı diğer ek avantajlar bakımından en uygun maliyetli ürün olarak 1. Sıradadır.

Birçok önemli faydası vardır. Bunlardan öne çıkanlar; iş kazalarını önleme amaçlı görsel/görülebilir güvenlik bariyeri oluşturması, inşaat alanındaki malzemelerin-döküntülerin aşağıya düşmesini engelleyerek işçilerin ve yayaların güvenliğinin sağlanmasına katkısı, inşaat alanında bulunan istifli malzemelerin dış etkenlerden korunması, inşaat alanlarında oluşan toz ve cürufların dışarıya çıkmasını önleyerek çevresindeki yaşam alanlarına sirayet edecek tozumayı önlemesi, hafif malzeme olduğu için rüzgâr ile birlikte binaya ek yük bindirmeden işlevini yapabilmesi, delikli yapısı sayesinde çalışanlara hava sirkülasyonu olanağı sağlaması, konforlu bir çalışma alanı sunması, güneşin zararlı etkilerinden ve dış mekan hava şartlarından gelen zararlı etkileri perdeleyerek korumaya yardımcı olması gibi birçok faydayı birlikte sunmaktadır.
Tüm bunları yaparken eş zamanlı olarak ürünlerinizi, markanızı tanıtmak, kampanyalarınızı duyurmak istemisiniz? Cevabınız evet ise; sizi baskılı file sistemlerimizle tanışmaya davet ediyoruz.

File yüzeyine yapılan özel baskı sistemidir. Bu sistem ile file yüzeyine her türlü baskı yapılabilmektedir.(Logo, ürün fotoğrafları, iletişim cümleleri, ilgili alanın komple görsel-grafik ile giydirilmesi vb.) Bu sistem sayesinde, hem ürünlerinizi, hem markanızı tanıtabilir, kampanyalarınızı paylaşabilir hem de tüm pazarlama stratejilerinizi görsel olarak da hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz.

Baskılı file sistemleri, fiyat anlamında piyasadaki muadil baskılı ürün seçenekleri ile kıyaslandığında (Branda, vinyl, bez afiş, mesh uygulamaları vb) %60’lara varan bir avantaj sunarak alanında ihtiyaca yönelik en uygun tek ürün olma özelliğindendir. Baskılı file sistemleri fiyat avantajına ek olarak diğer ürünlerde olmayan yıpranma dayanımı, hafif olması, hava sirkülasyonuna izin vermesi gibi pek çok artı özelliği de beraberinde getirerek fayda/maliyet anlamında kullanıcı dostu olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır.

Baskılı Fileler, file kullanımındaki standart faydalarının yanında (gölgeleme, koruma, seperasyon vb) başta İnşaat alanları, iskele yüzeyleri, bina cepheleri, inşaat güvenlik bariyerleri, şantiye alan çevrelemesi olmak üzere birçok alanda kullanılabilir.
Geniş kullanım alanına sahip bu sistem, aynı zamanda seyyar güvenlik bariyerlerinde, uyarı bariyerlerinde, sabit ve hareketli tüm panel yüzeylerinde, tel çit yüzeylerinde, örgü tel yüzeylerinde, spor alanlarında, tenis kortlarında, halı sahalarda, basketbol sahalarında, bahçe alanlarında, ticari alanlarda, tüm seperasyon sistemlerinde, geçici kapama yüzeylerinde, park ve bahçelerde, özel mülk çevrelemesinde, iskele yüzeylerinde, restorasyon projelerinde, tarım alanları çevrelemesinde, otopark alanlarında, sahil şeridi çevrelemesinde, havuz kenarlarında, etkinlik alanları çevrelemesinde, otel, villa, endüstriyel tesis, havaalanları, site çevrelemelerinde olmak üzere birçok farklı alanda kullanabilir, iletmek istediğiniz mesajlarınızı bu yüzeyler üzerinden hedef kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Beyaz renk file yüzeylerimize tüm renkler basılabilmektedir.
Beyaz renk dışındaki filelerde ise sadece siyah renk baskı uygulaması yapılmaktadır. (Açık yeşil, mavi, gümüş gri, bej, açık bej)
Yapımızın inşaatı ve/veya renovasyonu esnasında, bittiğinde planlanan görseli bütün olarak baskı yaptırıp kullanabilir miyim?
Evet, grafik destek ekibimiz ve eşsiz baskı kapasitemiz sayesinde hayallerimize sınır koymayı çoktan bıraktık…

Bu konuda da filexus ailesi olarak her zaman yanınızdayız.
Görsellerinizin baskı öncesi ne şekilde görüleceği konusunda uzman grafik ekibimizle birlikte sizlere bedelsiz “grafik yerleşim” desteği sağlamaktayız.
Siparişinizi tamamladıktan sonra, paylaşacağınız logo, görsel çalışma vb gibi dokümanlarınızı (vektörel veya yüksek çözünürlüklü png formatında) grafik ekibimiz, siparişini vermiş olduğunuz metraj alanına ve gönderdiğiniz data ölçülerine uygun şekilde özenle yerleşimini yapıp sizlere iletmektedir. Memnuniyetinizi en üst seviyede tutmak için, baskı işlemimizi, onayınıza binaen başlatmaktayız.

Evet, tasarıma ve görmek istediğiniz görsel yansımaya bağlı olarak baskılı ve baskısız fileler birbiriyle uyumlu şekilde aynı yüzeyde kullanılmaktadır. Baskı yapılan fileler ile düz fileler aynı üretim bandından çıktıkları için, ölçüleri aynıdır. Dolayısı ile birbiriyle birebir uyumludur. Kombinlenmesi ve birleştirilmesi çok kolaydır.

Genel olarak 2 çeşit uyguma sistemi vardır. Bunlar yatay uygulama ve dikine uygulama olarak ayrılırlar. Talep edilen uygulama şekline uygun olarak grafik düzenleme yapılmaktadır.
Yatay uygulama, seçilen file boyunun yatay düzlemde uygulanmasıdır.
Dikine uygulama ise, seçilen file boyunun düşey düzlemde uygulanmasıdır.

Stoklarımızda bulundurmak üzere yüksek hacimde baskılı inşaat cephe filesi veya diğer kullanım alanlarına ait talebimiz olması durumunda teslim termini nasıl olur?
File kapasitemizin yanı sıra, baskı kapasitesi olarak da günlük 27.000m2/gün hacmine ulaştığımız son teknoloji tesislerimiz ile talepleriniz taahhüt edilen en kısa sürede rahatlıkla karşılanmaktadır.
Ulaşılan bu eşsiz kapasite sayesinde, sektörde yüksek hacimlerde en hızlı hizmet veren firma olmanın gururunu yaşıyoruz.

Ürün satışlarımıza montaj hizmetlerimiz dahil değildir. Ayrıca montaj hizmeti talep edilmesi halinde size özel tekliflerimizi öğrenmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Uzman montaj ekiplerimizle sizlere bu anlamda da yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.