Dekoratif Alanlar

Balkon Güvenlik Filesi Nedir?

balkon-guvenlik-filesi

Balkon koruma filesi, balkonlarda can güvenliğinin korunması için kullanılan file çeşitleri arasındadır. İnsanların çoğu içinde balkon huzurlu bir zaman geçirmek için çok iyi bir tercih. Ancak balkon güvenliğine ihtiyacınızın olacağı da bilinen bir gerçektir. Bu noktada, bir güvenlik ağı kurabilirsiniz. İşte bu noktada güvenliğin sağlanması için balkon fileleri ön plana çıkmaktadır.

Balkon filesi modelleri balkonlarda tehlikenin oluşmaması için son derece önemlidir. Temel amacı emniyet olmakla beraber hoş bir görünüme sahip olmayan balkonlarda da estetik bir görünüm oluşturmak için kullanılabilir. Son zamanlarda yoğun bir talep gören balkon koruma fileleri özellikle küçük çocuklu ailelerin tercih ettiği bir üründür. Balkon koruma fileleri çok katlı apartmanlarda, işyerlerinde güvenliği sağlamak ve kuşların girmesini önlemek için tercih edilebilir. Özel bir iplikten üretilmesi nedeniyle son derece dayanıklı ve kullanışlı olan bu ürün herhangi bir balkon faciasının önüne geçmek için son derece önemlidir. Sadece balkondan düşmelere engellemek için değil çocukların balkon korkuluklarını sıkışmalarını önlemek için de fileler tercih edilir. Ana okullar, merdivenli yapılar ve bahçeli evlerde balkon filelerine sık sık rastlamak mümkündür.

Balkon Filesinin Avantajları Nelerdir?

Sahip olduğu avantajlarla ön plana çıkan balkon filesi modelleri uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Çok fazla zorlama olmadığı sürece balkon ağının uzun bir süre boyunca kullanılması mümkündür. Kaliteli bir iplikten üretilmesi nedeniyle dayanıklı olan balkon fileleri, can güvenliğinin sağlanması için büyük bir avantajı sahiptir. Bunun yanı sıra balkon ağının sahip olduğu bazı avantajlar da vardır. Bu avantajlardan aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

 • Balkon ağı düşük teknoloji bir sisteme sahiptir. Bu nedenle son derece kolay bir kullanımı vardır. Aynı zamanda oldukça kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilir. Zaman içerisinde arızalanacak ya da bozulacak herhangi bir parçası ya da mekanizması bulunmaz. Bu durum balkon filelerinin yoğun bir şekilde talep görmesini sağlamaktadır.
 • Bu fillerin bir diğer avantajı kurulduğu ortama görsel olarak estetik kalkmasıdır. Hoş görülmeyen balkonlarda estetik bir görünüm sağlamak için de farklı renklerde fileler tercih edilebilir.
 • Basit bir kuruluma sahip olan hilelerin doğru bir şekilde balkona monte edilmesi ile son derece güvenli bir ortamın oluşması mümkündür.
 • Herhangi bir şekilde hareketinizi kısıtlamaz ve aynı zamanda da can güvenliğimizi korur.

Balkon Filesi Nasıl Takılır?

Balkon filesi modellerinin nasıl takıldığı sorusu bu tele sahip olacak kişilerin en çok merak ettiği sorudur. Kurulumunu yapacağınız balkon teli  için herhangi bir şekilde teknik destek almanıza gerek yoktur. Web sitemiz üzerinden sipariş verdiğiniz teller elinize ulaştıktan sonra son derece basit bir şekilde montajını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak montajını sizin yapamayacağımız durumlarda firmamızdan montaj desteği alabilirsiniz. O firmamız bünyesinde çalışan teknik ekip keşfini gerçekleştirdikten sonra balkonunuza çelik dübellerle sabitleme işlemi yapılır..

Balkon teline halatlar geçirilir ve gerdirme işlemi gerçekleşir. Bu doğrultuda montaj tamamlamış olur. Fileler daha önce belirlenen özel ebatlar dahilinde hazırlanmaktadır. Bu nedenle küçük ya da büyük gelme gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun yanı sıra balkonumuzun büyüklüğüne göre gerdirme sayesinde çelik halatlar ile güçlendirme işlemini gerçekleştirilebilir. Balkonlarda emniyet için gerekli olan her noktaya güçlendirme işlemi yapılmaktadır.

Balkon Filesi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Balkon filesi modelleri güvenliğini sağlamak ve balkonlarda estetik bir görünüm oluşturmak için tercih edilen ürünlerdir. Bu doğrultuda balkon telinin en temel kullanım amacının güvenlik olduğunu ifade edebiliriz. Güvenliğin yanı sıra balkonlarda şık bir görünüm oluşması için de bu  fileler tercih edilebilir. Aynı zamanda köpeklerin, kedilerin korunması ve evdeki herhangi bir evcil hayvanın balkondan düşmesini ve atlamasını önlemek için de bu fileler tercih edilmektedir. Dışarıdan gelecek büyük böcek ve kuşlar da bu fileler ile engellenmektedir. Balkon telinin genel kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

 • Kedi Koruma File Ağı
 • Köpek Koruma File Ağı
 • Çocuk Koruma File Ağı
 • Düşme Koruma File ağı
 • Ev
 • Okullar
 • Villa
 • Kolejler
 • Özel Siteler

Balkon Çocuk Koruma Fileleri

Balkon fileleri çocuklu ailelerin sık sık tercih ettiği bir üründür. Ürün amacı tamamen çocukları korumak olmasa da en iyi şekilde balkonda vakit geçirebilmelerini sağlamaktadır. Bu doğrultuda birbirinden farklı renklerde balkonumuzun dekorasyonu uyum sağlayacak şıklıkta file modelleri sunulmaktadır. Çocuklar çok hareketli bireylerdir. Bu nedenle çocukların sürekli arkasında koşmak ve nereye gittiklerini takip edebilmek mümkün olamayabilir. Yaz sıcaklarında balkon serinliğinden ve güzelliğinden faydalanmak da son derece güzeldir. Ancak çocuklu aileler balkonun kapısını açık bırakma noktasında çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. İşte bu doğrultuda bir şık ve kullanışlı balkon teli son derece büyük avantajlar sağlayacaktır. Siz de kaliteli ve güvenilir bir şekilde balkon filelerine sahip olmak isterseniz doğru adrestesiniz.

Kedi, Köpek ve Kuşlar İçin Balkon Ağı

Balkon teli evcil hayvanları olan kişiler tarafından da sık sık tercih edilen isimlerdendir. Köpek, kuş, böcek, sinek gibi canlıları korumak ve içeri girmelerini önlemek için bu fileler tercih edilir.20 santim aralıklar ile dikilmiş olan bu ürün Kuşgözü şeklinde bir dikim şekline sahiptir. Perde ya da balkon demirlerini asılarak kanca yardımı ile evlerinizde son derece kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra montaj hizmeti alaraktan bu ürünün balkonunuza en doğru şekilde kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Sizinle birlikte yaşayan küçük dostlarımızın balkondan düşmesini ya da atlamasını engellemek için bu fileleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca  kuşların balkonunuza ya da evinize girmesini engellemek için de bu fileler oldukça önemli. Yaz ve kış aylarında rahat bir şekilde kullanılabilen teller kuşların da evinize veya balkonunuza girmesini engeller. Bunun yanı sıra filelerini barınak gibi yerlerde de bu amaç ile kullanıldığını ifade edebiliriz.

Balkon Filesi Nereden Alınır?

Yukarıda bahsedilen balkon filesi avantajlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen kişilerin sorularından biri “Balkon filesi nereden alınır?” sorusudur. Filexus olarak bu filelerin en kaliteli ve dayanıklı olanlarını sizlere sunuyoruz. Bu doğrultuda web sitemizde yer alan tüm ürünleri inceleyerek kendiniz için en uygun olanı sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz firmamızın montaj hizmetinden yararlanabilir ya da ürünün montajını kendiniz yapabilirsiniz.

Balkon Filesi Fiyatları

Balkon güvenliği sağlamak amacıyla tercih edilen filelerin fiyatları balkonun uzun boyuna ve enine göre değişkenlik gösterir. Bu doğrultuda söz konusu ürünlerin fiyatları ile ilgili net bir bilgi vermek pek mümkün değildir. Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.